Yönetim ve İnsan Kaynaklarında
Çağdaş Çözümler...
TEL: + 90 212 347 33 47

SONGÜL SANCAKTAR

İstanbul’da doğdu. Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümünü 1993 yılında tamamladıktan sonra 1995 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans (CPIM) programını bitirdi. 1996-1998 yılları arasında New York Üniversite’sinde Finans Eğitimi aldı.

New York Üniversitesi’ndeki öğrenimi süresince eğitimi ile ilgili olan Swaps Monitor Araştırma Kuruluşu’nda Araştırma Uzmanı olarak çalıştı.

Uluslararası tüm finansal kuruluşların finansal verileri üzerinde yaptığı analiz çalışmaları aynı araştırma kurulunun yayınladığı Swaps Monitor dergisinde yayınlandı. 1998 yılında Türkiye’ye döndükten sonra bir Lojistik Firması olan Expeditors International bünyesinde Satış Direktörü olarak çalıştı.

2001 yılında Türkiye’nin ilk ve tek kadın radyosunu kurdu, bu radyo aracılığı ile sosyal amaçlı birçok proje gerçekleştirdi. 2003 yılında göreve başladığı İÇDAŞ Çelik A.Ş.’de İhracat Departmanında, Finansman Uzmanı olarak görev yaptı.

2005 tarihi itibari ile Optimum Danışmanlık şirketine katıldı. Şirket bünyesinde aldığı eğitim ve geliştirme programları ile başta yüzlerce seçme ve yerleştirme projesi olmak üzere, E - performans sisteminin kamu ve özel sektöründe kurulması, Medya sektöründe Performans Yönetim Sistemi çalışmalarında, Müzecilik sektöründe Organizasyonel Değişim ve Gelişim projelerinin gerçekleştirilmesinde, üretim sektöründe İş Analizleri, İş Tanımları, İş Değerlendirmesi, Telekomünikasyon sektöründe Talent Pool oluşturulması gibi çeşitli sektörlerde gerçekleştirilen projelerde uzman olarak yer aldı. Halen şirketin Kıdemli Danışmanı olarak görev yapmaktadır.

Uluslararası Koçluk Fedarasyonu bünyesinde CTI’ın düzenlemiş olduğu Co-Active Koçluk programını bitirdi ve halen Kariyer Koçluğu ve Bireysel Koçluk çalışmalarına devam etmektedir. ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu), PERYÖN ve TAKİDD ( Tüm Avrupa Kadınları Kültürel İşbirliği ve Dayanışma Derneği ) üyesidir.

E-posta: ssancaktar@optimum-cs.com